Slovo úvodem

Tisk

Léto pod Boubínem pro Vás i letos připravilo desítky akcí a jako každý rok přichází s Vimperským kašpárkem, s Hudebním létem či Keltskou Šumavou.  Na druhou stranu je plné novinek, které se snaží kulturní dění rozprostřít po  celém městě a nabídnout o něco více než v předchozích letech. Najdete zde tedy jak tradiční mezinárodní filmový festival, tak čtyřiadvacetihodinový maraton na kolech spojený s rockovým festivalem, folk, etnickou hudbu  i díla barokních či renesančních hudebních mistrů.

Vedle zámeckých zahrad se tak díky pořadům Léta pod Boubínem můžete podívat na areál Vodník s jeho lesní restaurací a romantickým prostředím vybízející k rodinným výletům. Zde je pro Vás připravena Vimperská soumarská slavnost, letní kino, setkání básníků či harmonikářů i koncery Hudebního léta  a další akce.

Řemeslné trhy, letos pod názvem Slavnosti Zlaté stezky  Vás pozvou na náměstí, tedy do míst, kde se trhy v uplynulých staletích vždy konaly. Ostatně Vimperk má původ v kupecké osadě při legendární obchodní stezce, jejiž tisíciletí si letos připomínáme. Na rozdíl od předchozích let zde budete moci býti svědky příchodu soumarské karavany a trhy se z jednoho dne rozprostřou do dnů dvou.

Jakýmsi prolnutím historie se současností je rockový koncert v areálu Hotelu Zlatá Hvězda, který se uskuteční v rámci zmíněných slavností Zlaté stezky. Budova hotelu jejíž historie je důležitým článkem dějin města se podařilo zachránit doslaova za pět minut dvanáct a opět se tak stala nedílnou součástí kulturního dění ve městě pod Boubínem.

Novinkou, která Vám chce zpříjemnit pobyt a učinit jej zajímavějším, je i nová hra spojená s památkami a zajímavostmi města, doplněná o množství zajímavých slev. Léto pod Boubínem se totiž konečně stává dílem nejenom kulturního střediska, ale do jeho akcí se zapojuje stále více subjektů působících v oblasti cestovního ruchu. Výherce si pak mimo jiné odnese i víkendový pobyt ve městě pro dvě osoby v nově restaurované Zlaté Hvězdě  i s bonusem slev u dalších služeb ve městě.

Letošní ročník  Léta pod Boubínem vás tedy zve nejenom na kulturní akce, ale za poznámím města, které je neodmyslitelně spjato s historií i současností Šumavy.

Jaroslav Pulkrábek,  ředitel MěKSVimperk

 

Městské kulturní středisko Vimperk

Tisk
Provozovatelem portálu je MěKS Vimperk. Více zde www.meks-vimperk.com
 
Navštívíte Léto pod Boubínem?
 

 

reklama IT Profi s.r.o.